99-70 1. 28-19 2. 27-12 3. 15-19 4. 29-20
Kornhoffer Lili 2 (0)
Sütő Emese 0 (-)
Bereczki Orsolya 0 (-)
Paulicska Fruzsina 0 (-)

Bár maródi csapatunknak a heti felkészülése továbbra is messze volt a jótól, mégis reális esélyekkel léphettünk ma pályára Pécsett. A mérkőzés előtt átbeszéltük, mik azok a hangsúlyos dolgok, amikre mindenképp figyelnünk kell, ehhez képest az első öt támadásunk 5 eladott labdával halt el. A sok hiba miatt rögtön az üldöző szerepébe kerültünk, és bár volt egy kisebb fellángolásunk, a félidei szünetre mentálisan sajnos megint szétestünk. Bíztam benne, hogy nem a Sopron elleni lélektelen játékkép köszön majd vissza a második 20 percre, és azt kell, hogy mondjam, még engem is megleptek a lányok. Abszolút a szebbik arcunkat mutatván egy egál második félidőt sikerült játszanunk a hazaiakkal. A védekezésünket megbolygattuk, és sikerült feljebb kapcsolni támadásban is. Sajnos hiába játszottunk azonban sokkal jobban, az olló már annyira kinyílt a két csapat között, hogy a tisztes helytálláson kívül másra nem volt esélyünk.
Kis érdekesség: 21-el több büntetőt dobhattunk rá, mint a Pécs (17/11 és 38/14), a lepattanó harcot megnyertük (52-43), és ugyanúgy céloztunk mezőnyből (44-44%). Hogy miért lett mégis ez a végeredmény, az a rádobások számában (Pécs: 95, mi: 63), a gólpasszok arányában (Pécs: 24, mi: 10) és főleg az eladott labdák különbségében keresendőek (Pécs: 20, mi: 45). Főleg ez utóbbi katasztrófa ezen a szinten… 70 ponttal lehet mérkőzést nyerni, ehhez azonban nem szabad ekkora előnyt adni az első félidőben. Szeretném hinni, hogy a visszavágón a Csapat is úgy áll majd hozzá a mérkőzéshez, hogy győzhetünk.