KLKA/A – BEAC Újbuda KA/B

66 – 50

(15-10; 19-11; 17-15; 15-14)

Pontszerzők: Vigh Teodóra 21 (5/3), Szarvas Panni 16/3 (7/5), Glatz Bodza 11 (1/1), Kovács Fanni 6 (2/0), Gönczy Kitti 5 (2/1), Tóth Emese 5 (2/1), Vágó Anna 2 (-), Sárközi Flóra 0 (-), Sütő Emese 0 (2/0), Bertók Viola 0 (-), Pankucsi Eszter 0, Konda Brigitta 0

A szerdai 4 pontos vereség után három napunk volt fejben helyretenni a dolgokat a szezon utolsó mérkőzésére. 4-8-as állásnál sikerült először elkapnunk a ritmust és egy 11-4-es rohanással kialakítani az első negyed eredményét. Reméltem, hogy ezúttal a második negyedben elmarad a szokásos leolvadásunk, de hogy ebben biztos lehessek, arról a lányok gondoskodtak, hiszen a remek védekezésnek és az önzetlen támadásoknak köszönhetően 18-18-nál ismét sikerült megragadnunk a gyeplőt, és egy újabb meneteléssel (16-3) megnyugtatóbb előnnyel várni a félidei pihenőt. Számítani lehetett arra, hogy kicsit belepihenünk az eredménybe, így szinte várható volt ellenfelünk gyors 7-0-ás indulása a térfélcserét követő első percekben. A mai napon azonban ez sem vette el az önbizalmunkat, és mivel a kezek és a fejek is a helyén voltak, az agresszív védekezésünkből generált támadásainknak köszönhetően egyre inkább nyílt az olló a harmadik negyed végére (51-36). Az utolsó etap nagy örömömre már csak arról szólt, hogy mindenki pályára léphessen, és mivel továbbra is a csapatjáték dominált, nem okozott gondot a folyamatos cserélés.

Emocionális és szemre is tetszetős mérkőzéssel sikerült búcsúznunk a szezontól, ahol végül a 17. helyet szereztük meg országos szinten. Hullámhegyek és hullámvölgyek tarkították az elmúlt közel 10 hónapot, de összességében nagy öröm volt együtt dolgozni a lányokkal, akikre mérhetetlenül büszke vagyok. Köszönöm az éves munkát, Mindenkinek további jó készülést, fejlődést, sikereket kívánok!