Kapcsolat

Áprilisi Házi bajnokság eredményei

2016-04-27 21:44:24

A Kadett Lányok bejutottak a Regionális Bajnokok Tornájára!

2016.04.24-én a Kadett Lány Összevont Régiós Döntőn második helyet értünk el, a kadett lányok így bejutottak a REGIONÁLIS BAJNOKOK TORNÁJÁRA! A torna május 14-15-én kerül megrendezésre.

Összegzés:
„Első meccs: Gödöllő - KLKS: Könnyebb meccsnek ígérkezett az elején, de Gödöllő csapata nem adta fel. Folyamatosan zárkózott feljebb és feljebb, főleg a jó 3 pontosainak köszönhetően. A vége előtt át is vették a vezetést 3 ponttal. Drámai végjáték következett...ahol a Kölökös lányok nem hagyták elvenni a győzelmet, Ozsvárt Kata szép 3 pontosával egyenlítettek. A hosszabbításban nagy lelkesedéssel játszva sikerült győzni!
 A második meccsen Zsíros Akadémia csapatát most sajnos nem sikerült legyőzni. Nem mentek úgy a dobások, mint az első meccsen. Megvan az egyik feladat  a döntő tornán! (egyszer már sikerült-képesek vagytok rá!)

Köszönjük szépen a Szülőknek a szurkolást! Köszönöm azoknak a játékosoknak is, akik sérülés,egyéb okok miatt nem tudtak játszani,hogy kijöttek szurkolni.

Gratulálok Lányok! Nagyon megérdemeltétek a Döntő Tornára való bejutást! Dolgozni kell tovább!!! Küzdeni minden mérkőzésen a lefújás pillanatáig! Minden játékos képes jól játszani, hozzá tud tenni a mérkőzéshez. Csapatjáték, Önbizalom, küzdés! Zárjátok le szépen az évet :)

HAJRÁ LÁNYOK! HAJRÁ KÖLÖKÖS!”

Tóth Melinda
      edző

2016-04-27 13:01:02

2016-04-22 10:23:46

FONTOS TUDNIVALÓK A HÁZI BAJNOKSÁGGAL KAPCSOLATBAN!!!

Kedves Játékosok, Szülők és Szurkolók!

Az áprilisi Házi Bajnokság új helyszínen kerül megrendezésre a Homoktövis Általános Iskolában.

Cím: 1048 Bp. Homoktövis utca 100.

Megközelítés:
BKK-val: - 30 busz utolsó előtti megállója a suli előtt tesz le
               -14 villamossal a végállomásig és séta a lakótelepen keresztül

Autóval: városból kifelé jövet Váci út- Megyeri úton végig, körforgalomnál a 3. kijárat a sulihoz visz

Házirend:

Januárban lett kész a Kiss Lenke Kosársuli által felújított tornaterem és szeretnénk, ha sokáig így is maradna!  Aki még nem járt ott, azok számára fontos információ, hogy 3 pályán lehet játszani keresztben, a terem feletti galérián judo terem található.

A teremből nyílnak az öltözők, a terembe azonban utcai cipőben nem lehet bemenni! Az ajtó előtti szőnyegen tudják hagyni a gyerekek a cipőket ill. kézben vihetik be az öltözőkbe.

A szurkoló szülők az emeleten, a judo galérián szurkolhatnak, tehát a teremben csak az edzők és versenyzők tartózkodnak.
Fontos tudnivaló, hogy judo tatami miatt a galérián is csak zokniban vagy váltócipőben lehetnek a szurkolók!

Megértéseteket és együttműködéseteket előre is köszönjük!

11.00 Eredményhirdetés

Bemutatás: Mérkőzés előtt indulócsel, egy leütés fektetett dobás az ügyetlenebb kézzel. Félidőben büntető, az elért pontok beleszámítanak az eredménybe.

KLKS házi bajnokság a 2005 – 2006-os korcsoportnak

1048 Budapest, Homoktövis u. 100.

2016. április 24.  (vasárnap)

Csapatok:

A” csoport                    „B” csoport                         „C” csoport

Angoltagozatos I.            Homoktövis II.                    Angoltagozatos II.

Homoktövis I.                  Fót                                      Homoktövis III.

Benkő I.                           Veresegyház  I.                   Benkő II.

Veresegyház II.

08.00  „A” pálya: Angoltagozatos II. - Homoktövis III.

08.00  „B” pálya: Veresegyház II. - Benkő II.

08.00  „C” pálya: Fót - Veresegyház I.

08.20  „A” pálya: Angoltagozatos I. - Homoktövis I.

08.20  „B” pálya: Veresegyház I. – Homoktövis II.

08.20  „C” pálya: Benkő II. – Angoltagozatos II.

08.40  „A” pálya: Homoktövis I. – Benkő I.

08.40  „B” pálya: Homoktövis II – Fót

08.40 „C” pálya: Angoltagozatos II. – Veresegyház II.

09.00  „A” pálya: Benkő I. – Angoltagozatos I.

09.00  „B” pálya: nincs mérkőzés

09.00 „C” pálya: Homoktövis III. – Veresegyház II.

09.20 „A” pálya: A/I. - B/I.

09.20 „B” pálya: A/II. – B/II.

09.20 „C” pálya: Benkő II. – Homoktövis III.

09.40 Eredményhirdetés

A „C” csoport győztes csapata csokoládét kap ajándékba.

Bemutatás: Mérkőzés előtt indulócsel, egy leütés fektetett dobás az ügyesebbik kézzel. Félidőben büntető, az elért pontok beleszámítanak az eredménybe.

KLKS házi bajnokság a 2007 és fiatalabb korcsoportnak

Csapatok:

„A” csoport                                 „B” csoport

Angoltagozatos                               Károlyi

Fót I.                                              Fót II.

Benkő                                             Homoktövis

10.00 „A” pálya: Angoltagozatos – Fót I.

12.40 Eredményhirdetés

Kérünk minden kollégát, hogy csapataikkal jelenjenek meg az eredményhirdetésen!

Bemutatás: Mérkőzés előtt egy leütés fektetett dobás az ügyesebbik kézzel. Félidőben büntető, az elért pontok beleszámítanak az eredménybe.

2016-04-18 20:29:53

MAI EREDMÉNY: A KÖLÖKÖS LÁNYOK AZ ORSZÁGOS DÖNTŐBEN!!!

Tisztelt Szülők, kedves Játékosok, Barátaink!

Erre a bajnoki idényre tervezett célt elértük!! Bejutottunk az országos döntőbe a JAMBOREE-RA!!!! Mindezt úgy, hogy egyetlen lány csapattól sem kaptunk ki az év folyamán!!!

A Jamboree időpontja: 2016. május 15 - 17., helyszíne Miskolc.

A mérkőzésekről:

Kölökös Lányok - Vasas Amazonok: változatos volt a mérkőzés, sok kihagyott helyzet rányomta bélyegét az eredményre. Viszont: a védekezésünk nagyon jó volt, meg tudtuk oldani, hogy 4!! percig nem kaptunk gólt! Virág, Sára gyönyörűen szereltek. Az egész csapat harcolt az utolsó pillanatig!!!

Vasas Gepárdok - Kölökös Lányok: az elején azt gondoltuk átszaladnak rajtunk a fiúk, de nem így történt. Erre mi is vérszemet kaptunk a cserepadon és űztük a lányokat, hogy ha van lehetőségünk nyerjük meg a mérkőzést. Be kell látnunk, Zsófi kiszállásával, Luca sérülésével nem volt igazán esélyünk. A fáradtság kihozta a régi hibákat. Ebből, remélem mindenki tanulni fog!

SZERETNÉM MEGKÖSZÖNNI A LÁNYOKNAK AZT HOGY EGÉSZ ÉVBEN KEMÉNYEN DOLGOZTAK! MEGBESZÉLTÜK, HOGY A SIKERÉRT SOKAT KELL TENNI. HÁT EBBEN A FELFOGÁSBAN DOLGOZTAK EGÉSZ ÉVBEN!!

SZERETNÉK KÜLÖN KÖSZÖNETET MONDANI TOMEG ZSÓFINAK, AKI SÉRÜLTEN IS VÁLLALTA A JÁTÉKOT!!! CZOMBOS LUCA SZINTÉN HŐSIESEN VISELKEDETT, MERT BOKASÉRÜLÉSE UTÁN IS MARADT A PÁLYÁN!
Természetesen minden pályára lépett játékosnak jár a taps!!! Mindenki részese volt ennek a sikernek!!

Köszönöm kollégámnak, Zsoltnak, hogy segített felkészíteni a csapatot!!!!

Kedves Szülők!  Köszönjük, hogy szurkolásotokkal egész évben segítettétek a csapatot, hogy ezt az eredményt elérjük. Ti voltatok a 13. emberünk!!!

Szívből gratulálok  MINDENKINEK!!!

Kiss Lenke edző

2016-04-17 16:32:12

Fiú Országos Serdülő Bajnokság 2015-2016 Országos Főtábla, III. forduló

Az Országos Főtábla, III. fordulójában Hódmezővásárhelyen szerepelt a csapatunk, a házigazda Vásárhelyi Tornádók, a Nagykőrösi Sólymok és az Egri KOK VSI csapatai ellen. A tét a legjobb 12-be kerülés volt, amit csak a csoportgyőzelemmel lehetett elérni. A fiúk sikerrel vették ezt az akadályt, így a következő fordulóban a legjobb 8-ba kerülésért, és az országos döntőben való szereplésért játszhatnak!

Az első mérkőzést az első forduló „mumusa”, a házigazda Vásárhelyi Tornádók ellen játszották a fiúk. A múltkori szoros meccsre ezúttal semmi sem emlékeztetett, így biztos, 20 pontos győzelmet arattunk:
Kiss Lenke KS – Vásárhelyi Tornádók 88:68 (17:17, 24:20, 24:9, 23:22)

A második meccsen a szerényebb játékerőt képviselő Nagykőrösi Sólymok volt az ellenfelünk. Az eredmény jól tükrözi az erőviszonyokat:
Nagykőrösi Sólymok - Kiss Lenke KS 43:90 (6:34, 12:17, 9:15, 16:24)

Az utolsó meccsen a szintén 2 győzelemmel rendelkező Egri KOK VSI volt az ellenfelünk, így világos volt, hogy aki ezt a meccset megnyeri, az jut a legjobb 12-be. Álomszerűen kezdődött a mérkőzés, hiszen az első negyedben már 24 pontnál tartottunk, amikor az ellenfelünknek sikerült az első kosarát bedobnia. A negyed vége 26:2. Ekkor kevesen gondolták, hogy a végén igen szoros lesz a meccs, de aztán a folytatás rémálomszerűen folytatódott. A Kék Oroszlánok fokozatosan jöttek föl, faragták a hátrányukat. A 2. negyed eredménye 10:21, a harmadiké 14:18. Így az utolsó negyedet még 9 pontos előnnyel kezdtük, ami aztán 1 pontosra olvadt… A vége előtt 6 másodperccel aztán Levi mindkét büntetőjét hidegvérrel bedobta, és ellenfelünk már nem tudott újítani, így a vége 3 pont nekünk.

Az Országos Főtábla 4. fordulójában (május 7-8-án) „régi ismerőseink”, a Zsíros Akadémia Kőbánya és a Budapesti Honvéd, valamint a ZTE KK lesznek az ellenfeleink.

Hajrá KöLöKöS!

Fotók Facebook oldalunkon a "Fiú Országos Serdülő Bajnokság 2015-2016" albumban láthatóak.

2016-04-17 17:23:44

Győzelem a Lány kadett Régiós Döntőben!

2016. 04. 03-án kadett lány csapatunk első helyezést ért el a Régiós Döntőben!
Kiss Lenke KS - Újpest-MT: 69-56 és MTK Budapest - Kiss Lenke KS: 67-70

„Nagy GRATULÁCIÓ az egész CSAPATNAK!
Két nagyon szép győzelem a Régiós döntőben!
Az első meccsen  főleg a jó zónavédekezésnek köszönhetően magabiztos győzelmet arattak a lányok az Újpest-MT ellen. Gyors lábmunka, sok labdaszerzés, szép kosarak. Jól ment a labda, sok gyorsindításos kosár született.

A második mérkőzésen az MTK csapatát fogadták a lányok. Az elején magabiztos KLKS vezetés, azonban az MTK csapata nem adta fel, küzdött a végsőkig. Kialakult a már szokásos KLKS-MTK szoros végjáték, ahol ismét a KLKS csapata bizonyult jobbnak.

Összegezve: Egy nagyon jó hétvégén vagyunk túl! Minden játékos kellett a győzelemhez, és tett is a győzelemért a pályán! Igazi Csapatmunka volt. Volt hit, akarat, küzdés!

Lányok nagyon büszke vagyok rátok, Ti is legyetek azok Magatokra!

Köszönjük szépen azoknak, akik kijöttek szurkolni!

Külön köszönet Lenke néniéknek is!

Most már nincs megállás........."robogunk tovább"! Folytatás április 24-én az Összevont Régiós Döntővel!

FONTOS! - Dolgozni kell tovább az edzéseken keményen! Alap, hogy edzésen mindenki kihozza magából a Maximumot!!! Alázattal edzeni! Így lesz eredmény! Mindegy milyen feladatot végzel, képesek vagytok egyre jobban és jobban végrehajtani, csak el kell hinni és dolgozni érte! Van még mit gyakorolni!

Így tovább, messze van még a szezon vége! Remélem :) ”

HAJRÁ LÁNYOK! HAJRÁ KÖLÖKÖS!

Tóth Melinda edző

2016-04-07 12:31:11

Szolidaritás az Autizmus Világnapján

2007-ben az ENSZ hivatalosan is az Autizmus Világnapjává nyilvánította április 2-át. A világnap célja, hogy felhívja a figyelmet az autizmusra, az autizmussal élő társaink elfogadására, mely a világon milliókat érint.

Iski Zsolt, Kenguru lány csapatunk edzőjének felhívására három csapatunk vállalt részt a meghirdetett mozgalomban. Hétvégi meccseiken a KLKs Zsiráfok, a Kölökös lányok és KLKS Okapik
öltöztek kékbe és viseltek kék szalagot az autizmus világnapján!

Ezúton tolmácsolunk egy üzenetet:

"Kedves Lenke, kedves Zsolt, kedves Csapatok!

Egy autista kisfiú édesanyjaként nagyon megható ezt látnom, és hálásan köszönöm.
Köszönöm szépen, hogy erre lehetőséget adtak, és köszönöm Zsolt, hogy megszervezted.

Nagyon sok sikert, rengeteg győztes meccset kívánok!"

2016-04-06 22:18:26

Márciusi Házi bajnokság eredményei

Gratulálunk a résztvevő csapatoknak!

2016-03-31 21:14:49

SOK SZERETETTEL GRATULÁLUNK KISS LENKÉNEK A MOB ÉLETMŰDÍJHOZ!

A Magyar Olimpiai Bizottság Nők a Sportban Életműdíjat 2016-ban Kiss Lenke, egyesületünk alapítója, edzője, "a magyar kosárlabdasport legendája és meghatározó személyisége" kapta.
A MOB honlapján olvasható méltatás szerint:
„Játékos pályafutásától kezdve a mai napig aktív tagja a kosárlabdázók nagy családjának. Kosárlabda-játékosként 328-szoros magyar válogatott, négyszeres magyar bajnok, háromszoros magyar kupagyőztes. Európa-válogatott 1976-ban, ’78-ban és ’80-ban. Az 1980-as moszkvai olimpián a magyar válogatottal 4., a ’83-as Európa-bajnokságon 3. lett, az olimpián ő volt a gólkirálynő. Az Európa legjobbja-díj 3. helyezettje 1979-ben, 2. ’80-ban. A női válogatott csapatvezetője 2000 és 2004 között, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségében a szakmai bizottság tagja 2006-tól 2008-ig. Játékosként, edzőként, sportvezetőként egyaránt maradandót alkotott, pályafutása méltán szolgálhat példaként a kosárlabdázók fiatal nemzedékének.”
Kiss Lenke a díjat várhatóan a MOB áprilisi Közgyűlésén veszi át.
Egyesületünk minden jelenlegi és volt játékosa, edzője és szülői gárdája nevében sok szeretettel gratulálunk Lenke néninek!

2016-03-23 08:14:53

Kadett lányok eredmény

Kadett lány csapatunk múlt heti eredménye a Regionális bajnokságban:
Kiss Lenke KS - Zsíros Akadémia: 77 -71
„A lányok végig nagyot küzdöttek! Megérdemelten győzték le a Zsíros Akadémia csapatát. Ezt a hozzáállást, ezt a lelkesedést szeretném látni a folytatásban is! Ilyen játékkal bárkit le tudtok győzni! Önbizalom !!!
HAJRÁ KÖLÖKÖS!”

2016-03-20 23:21:50

Regionális Lány Junior Bajnokság - Döntő - Cegléd - 2016.03.12-13.

Fekete Balázs edző értékelése:

Kicsit megilletődötten kezdtük az első meccset, és így simán elvesztettük az első negyedet. Utána feltámadtunk és többször 10 pont körülre feljöttünk, de nem futotta többre az erőnkből. Reni kiesése is sokat számított, így sima vereséget szenvedtünk a végén. A második meccsen a Cegléd ellen eléggé hitehagyottan játszottunk egy egész félidőn át, és a második félidőben ébredtünk fel, de már rég késő volt. Sima vereség lett a vége. A harmadik meccsre kicsit tudtunk pihenni, de minden erőnkre szükség volt a jó befejezéshez. Sokáig szoros volt a meccs, de sajnos a 3. negyedben a zalai csapat el tudott lépni 10 ponttal, és nem volt erőnk visszajönni a meccsbe. Nagy várakozással mentünk neki a döntőnek, sajnos Nagy Zsófi, Kozma Reni és Kalavszky Szandi kiesése meglátszott az eredményeken. A többiek nem tudták pótolni a hiányukat, és a kevesebb cserelehetőség ilyenkor fokozottan jön elő. Gratulálok a lányoknak, hogy gyakorlatilag heti 1 közös felkészüléssel, sok fiatallal sikerült a döntőbe eljutni, és bár nem nyertünk meccset, de sokat tanulva becsülettel küzdött a csapat az utolsó másodpercekig. Köszönöm Vili bácsinak a sok segítséget, Melindának, hogy felkészítette a kadett lányokat, és többen is alapemberré váltak a csapatban. Köszönöm a két segítőnek, Andinak és Enikőnek a segítségét, és a szurkolóknak, akik többen le is jöttek Ceglédre.

Eredmények:
Szolnok-KLKS 79-57 (24-6;16-16;17-18;19-17)
Cegléd - KLKS 102-65 (32-13;27-10;23-22;20-20)
Zalaegerszeg-KLKS 68-61 (17-16;18-22;21-8;12-15)

Képek Facebook oldalunkon !

2016-03-16 22:11:29

Mérkőzés eredmény / Fiú kadett 2016.01.31.

Fiú Kadet Budapest Bajnokság „B” csoport 2015-2016

Budapesti Honvéd/B - Kiss Lenke KS 58:54 (10:9, 17:11, 19:18, 12:16)

Fotók Facebook oldalunkon a "Fiú Kadet Budapest Bajnokság „B” csoport 2015-2016” albumban láthatóak.

2016-02-02 19:53:09

MAI EREDMÉNY

Fiú Serdülő Budapest Bajnokság „A” csoport 2015-2016

Kiss Lenke KS/A – Óbudai Kaszások 97:47 (23:6, 30:12, 23:19, 21:10)

Fotók Facebook oldalunkon a "Fiú Serdülő Budapest Bajnokság „A” csoport 2015-2016" albumban láthatóak.

Két szép győzelem a hétvégén!

Vasárnap a fiú kadet és a fiú serdülő csapat is játszott egy-egy meccset a Budapest bajnokság keretében. Legnagyobb örömünkre a fiúk mindkét meccsüket megnyerték, amihez gratulálunk! Különösen örömteli volt a serdülő fiúk győzelme az ország egyik legjobb (ha nem a legjobb) csapata, a Vasas Akadémia ellen.

Gratulálunk, fiúk, csak így tovább!

...

Zuglói Sasok - Kiss Lenke KS 55:69 (15:13, 12:24, 16:18, 12:14)

A mérkőzés elején a Sasok szárnyaltak, nekünk meg semmi sem sikerült, így hamar összeszedtünk 6-8 pont hátrányt. Ezt az 1. negyed végére kemény munkával majdnem sikerült ledolgozni, így 2 pont oda. A 2. negyed elején még ide-oda potyogtak a kosarak, de aztán megrázta magát a csapat, így a félidőben már 10 pont ide.
A 3. és 4. negyedben is a kezünkben tartottuk a mérkőzést, a Sasok fellángolásait sikeresen megkontráztuk, így a végére kialakult a 14 pontos, biztos győzelem.

Vasas Akadémia/A - Kiss Lenke KS/A 49:61 (17:17, 12:13, 11:15, 9:16)

Levi apukája a meccs előtt viccesen jegyezte meg: „Győzni jöttünk, nem?”. Nem kis bátorság az ilyen kijelentés a tavalyi országos bajnok otthonában…

Aztán – mint kiderült – a fiúk egyáltalán nem viccnek vették a meccset. Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat, de már ekkor is látszott, hogy van mit keresnünk. A második negyed végi eredménnyel (1 pont ide) én már kiegyeztem volna, és szorgalmaztam, hogy a bírók itt és most fújják le a meccset. Szerencsére nem hallgattak rám.

A harmadik negyedben már jól látszott az akaratbeli különbség a két csapat között. A mieink igen keményen és agresszívan védekeztek, és a Vasas fiúk bár eljutottak a 3 pontos vonalig, de ott mintha elfogyott volna a lendület, és nem igazán tudták, mit kezdjenek a labdával. Mutatta ezt az is, hogy többször lejárt a támadóidejük, mielőtt kosárra dobtak volna.

Az utolsó negyedben aztán beérett az egész meccsen mutatott fegyelmezett és kemény munka, ekkor 7 pontot vertünk az ellenfélre, így a végén az eredményjelző tábla a hihetetlennek tűnő eredményt mutatta: Vasas – KLKS 49:61!

Csak így tovább, fiúk, vár ránk az országos bajnokság főtáblája! Első forduló február 13-14-én. Addig azért még van idő csiszolgatni a felkészülésen, erőnléten, de hát ezen dolgozunk…

Fotók Facebook oldalunkon a "Fiú Kadet Budapest Bajnokság „B” csoport 2015-2016" és a "Fiú Serdülő Budapest Bajnokság „A” csoport 2015-2016" albumban láthatóak.